Przewodnik po kontenerach morskich – kiedy powinieneś się nimi zainteresować? Kontenery morskie to coś, co najbardziej kojarzymy z filmowymi scenami rozgrywającymi się w portach morskich. To tam rzeczywiście są najlepiej widoczne – nie każdy z nas musiał się też zastanawiać nad tym, do czego tak właściwie służą, kojarząc je wyłącznie z ogromnymi korporacjami i transakcjami opiewającymi na miliony dolarów Tak naprawdę jednak kontenery morskie, budowa których przedstawiona zostanie przez nas poniżej wraz z wszystkimi informacjami, które wypadałoby na ich temat wiedzieć, są dostępne również dla przeciętnych handlowców. Z tym, że nie każdy powinien po nie sięgać – ale o tym powiemy więcej za moment.
Kontenery morskie – budowa
Jeżeli chodzi o kontenery morskie https://kontenery-morskie24.com.pl/, budowa ich jest dość nieskomplikowana. Same w sobie stworzone zostały w bryle prostopadłościanu i oparte na stalowej ramie, w obrębie której znajdują się ścianki, podstawa oraz dach . Zdecydowanie najsolidniejszą ich część stanowią słupki narożne – to one są wykorzystywane do podnoszenia i stawiania kontenera i to one służą do jego mocowania w miejscu docelowym.
Elementem budowy kontenerów są też solidne drzwi, przez które dokonuje się załadunku i rozładunku, a które zazwyczaj składają się z dwóch części i są zamykane na co najmniej kilka zamków. Trzeba otwierać je zgodnie z zasadami bezpieczeństwa, choć można to robić zarówno na ziemi, jak i z poziomu podwozia. Same kontenery zostały zaprojektowane w sposób prosty, acz bardzo solidny i zawierają wiele ułatwień usprawniających zabezpieczenie ładunku oraz samego kontenera.
Fakty o kontenerach morskich, o których wie niewiele osób
- Po raz pierwszy zostały wykorzystane w 1914 roku, a niedługo później trafiły na pociągu relacji Londyn-Paryż.
- Kontenery zostały przystosowane do transportu mieszanego i choć pierwsza faza ich podróży zakłada transport morski, w kolejnych można wykorzystać inne środki transportu, na przykład celem przedostania ich do magazynu docelowego drogą naziemną.
- Kontenery morskie zostały zaprojektowane w taki sposób, by nie trzeba było ich rozładowywać do momentu, w którym trafią w miejsce docelowe. Jeżeli chodzi właśnie o kontenery morskie, budowa, jaką zastosowano umożliwia ich przemieszczanie
- Kontenery można nabyć w różnych rozmiarach, które mają wpływ na ich udźwig, ale i powierzchnię, jaką mamy do dyspozycji.
- To my jesteśmy odpowiedzialni za stan techniczny kontenera przy jego załadunku, ale to armator jest odpowiedzialny za jego dostarczenie w takim stanie, w jakim został on przekazany – chodzi przede wszystkim o sprawność, ale i suchość i czystość. Odbierając go musimy też zwrócić uwagę na to, czy nie ma w nich dziur oraz czy znajdują się w nim plomby – ich zadaniem jest w końcu zadbanie o to, by do ładunku nie miał dostępu nikt niepowołany.
- W kontenerach można przewozić również rzeczy, które muszą być przechowywane w warunkach chłodniczych – wtedy jednak musimy zainwestować w kontener morski, budowa którego na to nam pozwoli.
Dlaczego i kiedy zainwestować w kontenery morskie?
Kontenery morskie https://kontenery-morskie.biz.pl/ nie powstały z myślą o małych przedsiębiorcach, którzy chcą jednorazowo sprowadzić wiele rzeczy z Chin i dopiero po pół roku skorzystać z tej usługi ponownie. To rzecz, z której powinni korzystać tylko ci, którzy są w stanie wykorzystać jej pełen potencjał, w tym przede wszystkim zapełnić pełną powierzchnię kontenera – tylko wtedy bowiem będzie to naprawdę opłacalne i tylko wtedy odczuć będziemy mogli główną zaletę tego typu kontenerów. Jest nią oszczędność pieniędzy oraz zachodu. Za przewóz kontenerami morskimi płacimy tylko raz, niezależnie od tego, ile przedmiotów znajduje się w ich środku i jakich gabarytów tak naprawdę one są . Elastyczność załadunku pozwala nam przewozić zarówno tak zwaną „drobnicę” (a zatem wiele produktów o bardzo niewielkim gabarycie), jak i ogromne rzeczy pokroju samochodów czy maszyn budowlanych. Możemy też postawić na model mieszany, najbardziej polecany w tym przypadku – wtedy będziemy w stanie optymalnie wykorzystać pełną powierzchnię i z całego procesu logistycznego skorzystać najbardziej.
Jedna przesyłka to także jedna faktura – kontenery morskie pozwalają nam więc uniknąć masy papierologii, która zazwyczaj towarzyszy mnóstwu przedmiotów przesyłanych między różnymi krajami. Przewóz przedmiotów drogą morską jest też bezpieczny i choć nie należy do najszybszych, można na nim polegać. Rzeczy na pewno trafią do nas wtedy, kiedy zaplanowano.
Podsumowanie
Kontenery morskie, budowa i zalety których przedstawione zostały przez nas powyżej nie są rozwiązaniem dla wszystkich – o tym musimy przypomnieć i to trzeba podkreślić. Powstały bowiem z myślą o najbardziej wymagających handlowcach, którzy regularnie przesyłają setki, a nawet tysiące różnych przedmiotów o mocno zróżnicowanym gabarycie i chcą nie tylko oszczędzić (choć owe oszczędności są czymś idącym w parze z kontenerami), ale też uprościć i zorganizować cały proces logistyczny. Jeżeli jesteśmy jednymi z nich, nie wahajmy się po nie sięgnąć – na pewno wiele na tym zyskamy, jednocześnie ułatwiając sobie życie i prowadzenie własnego biznesu.
MM Logistic Transport Norwegia |
Grodzka 20/6 |
70-560 Szczecin |
793 008 523 |
www.mmlogistics.com.pl |